EM1 mi EM10-M3 mü?

Gövde, lens, gövde+lens kitleri gibi... Hangi marka/model ne alayım sorularınıza hep birlikte çözüm arıyor-buluyoruz...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
“Yeni kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar (5 mesaj), bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir. Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
macmemet4877
Isınmaya Başlayan Üye

Re: EM1 mi EM10-M3 mü?

Mesajgönderen macmemet4877 » Cum Mar 22, 2019 4:15 am

DrOpMaN yazdı:
macmemet4877 yazdı:Bu arada forumda aldığım bi bilgiyle sahibindeni hallaç pamuğu gibi eledim ve “Helios 77m-4 50mm f1.8” buldum ama sahibi arkadaş bana şunu söyledi “-2x carpanli dusunmeniz lazim portre icin insanlar 77m-4u tercih ediyor genelde bokehleri yuzunden ama 100mm acisi kurtarir mi sizi bilmiyorum” bu ne demekki ????

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yazıştığınız lens full frame bir lens, makinenize taktığınızda 2x çarpandan dolayı 50x2=100mm açıya denk görüntü büyütmesi verir. Ama 1.8 diyafram açıklığında çalışır. Portre çekenler genelde 85mm-135mm arası kullanırlar; o nedenle kullanırlar. Açı ne kadar büyürse yakınlığa göre bokeh (arka planı netsizleştirme) etkisi o kadar artar demek istemiş arkadaş. Bu sizin ne sonuç almak istediğiniz ile ilgili. Kimine 85mm yeterlidir; kimine 135mm.

macmemet4877
Isınmaya Başlayan Üye

Re: EM1 mi EM10-M3 mü?

Mesajgönderen macmemet4877 » Cum Mar 22, 2019 4:16 am

Şimdi anladım eyvallah :)

“Hangisini Alayım ?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir