Aliexpress Kargo Takibi

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
bhdrbyram
Isınmaya Başlayan Üye
İletişim:

Aliexpress Kargo Takibi

Mesajgönderen bhdrbyram » Cmt Eki 12, 2019 1:16 pm

Arkadaslar herkese selam oncelikle ben 29.09.2019 tarihinde siparisini verdigim urun ertesi gun satici tarafindan kargoya teslim edildi.O gunden bugune geldigim durumu sizlerle paylasmak istiyorum cunku hangisini takip edecegimi bilemedim bilen arkadaslar yardim edebilirler mi acaba ? mobilvotfarjilik mobilvotfarjilik

Resim
Resim
Resim
Resim

Hangisi dogru hangisinden takip edecegim urun nerde anlamis degilim ptt aradim biz sizinle alakali urun goruntuleyemiyoruz diyo isimden Songulama yaptim gene yok diyor ptt gorevlisi
En son bhdrbyram tarafından Sal Eki 22, 2019 9:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Aliexpress Kargo Takibi

Mesajgönderen ugryy » Cmt Eki 12, 2019 5:57 pm

Merhabalar, RH116693829TR ptt için posta takip numaranız. https://gonderitakip.ptt.gov.tr buradan aratınca hareketleri görebilirsiniz. Dün İstanbul'a giriş yapmış, orada en az birkaç gün daha bekleyecektir gümrük işlemleri tamamlanana kadar. Pttden gümrükten çıktığını, hangi şehirlere giriş çıkış yaptığını görebilirsiniz. Olduğunuz yerdeki ptt şubesine giriş yaptığında işiniz yoksa gidip almanızı tavsiye ederim, bir süre sonra geri yollayabiliyorlar. Eğer çalışanlar iyi ise dağıtıma çıkar 2-3 gün içinde.
Benim yazdığım dışındaki olan takip kodu çançinçonların pttsine ait. Bazı siparişlerde sadece çinde posta kayıtlı olur, Türkiyeye giriş yapınca izleyemezsiniz. Onu da 2 haftadan sonra her hafta kontrol etmek lazım.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
bhdrbyram
Isınmaya Başlayan Üye
İletişim:

Mesajgönderen bhdrbyram » Cmt Eki 12, 2019 7:44 pm

o zaman dediğinz gibi kargom şuan istanbulda çünkü satıcı ile iletişime geçtiğim zaman bana söylediği 2.resimdeki global chaina dan takip ediniz falan yazıyor.Ptt aradım aslında ben ama göremediler bir kaç gün geçtikten sonra umarım söylediğinz gibi ptt ile takip kısmına yazdığımda kg ağırlık vs nerede olduğu falan yazar çünkü şuan sadece şunu görüntüleyebiliyorum.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Eki 12, 2019 7:54 pm

İstanbul gümrüklerdeki yoğunluk sebebiyle. Son aldığım ürünlerin biri üç ayda geldi.
Her kutu tek tek açılıp kontrol ediliyormuş; yeniden ambalajlama ve gümrük vergisi ile beraber ek PTT adrese teslim ücreti eklenip üzerine etiket yapıştırıldıktan sonra dağıtım yapılıyormuş.
Geçen hafta teslim yapan görevliden aldığım bilgidir; paylaşayım...
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
yldrm
Üye

Mesajgönderen yldrm » Cum Eki 18, 2019 8:28 pm

Evet. Aynen.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 14‑42mm 1:3.5‑5.6 EZ Pancake
M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:1.8
Tripod: Manfrotto Pixi Evo
SD Card : Sandisk Extreme Pro 64 gb
Çanta: Think Tank Mirrorless Mover 10

Kullanıcı avatarı
mfaslan
Üye

Mesajgönderen mfaslan » Sal Eki 29, 2019 12:16 pm

Haziran ayında aldığım bir çok üründen bazıları geldi, bazıları henüz gelmedi. 4 ayı geçti.
Em10 Mark II
Em5 Mark II
Oly 60mm Macro, Oly 45mm f1.8, Pana 12-32mm f3.5-5.6, Pana 14-140mm f3.5-5.6

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir