2.kez MERHABA

Bizi yeni mi buldunuz ? Öyle ise hoş geldiniz. Kendinizi tanıtmak istiyorsanız buyrun buradan...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Staphreux
Üye

2.kez MERHABA

Mesajgönderen Staphreux » Sal Tem 21, 2020 10:58 am

Kapıdan kovulan bacadan tekrar giren bir forum kullanıcısı olarak herkese merhaba...

1,5-2 senedir aktif bir forum kullanıcısı idim (Nick: azulceleste).
Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce sorgusuz sualsiz biçimde üyeliğimin silindiğini farkettim. Düne kadar üyeliğimin silinmesinin sebebini dahi öğrenemedim. Birkaç farklı yönetici arkadaş ile günler süren iletişim kurma çabalarım neticesinde bir zahmet bilgi alabildim.
Gelen cevabı yazıyorum. Sebebi şu imiş:
Forum içerisindeki fiyat istikrarsızlığınız, sürekli satışa yönelik içeriğiniz yaklaşık bir yıldır tüm Forum Yöneticilerinin incelemesinde. Tasvip edilmeyen bu durumu bu güne kadar göz ardı etmeye gayret ettik.
Ancak bir yöneticimiz kendi insiyatifini kullanarak (bence haklıdır) ve Admin onayını alarak işlemi gerçekleştirmiş. Tüm yönetim olarak arkasındayız.
Bundan sonrası için; lütfen iyi bir profil oluşturarak bizlerin dikkatini olumlu yönde çekmeye gayret ediniz.
Temiz bir sayfa her zaman iyidir; sevgi, saygı ve başarı getirir.
Keyifli forumlar diliyorum.
Saygılar.

Özetle kötü bir profile sahipmişim tasvip edilmeyen bir durumum varmış.

Foruma üye olduğum zamanlarda lens çeşitliliğinin de etkisiyle kullandığım sistemi elimden çıkarıp Olympus'a geçtim. Forumu asıl kullanma amacım olympus gövdelerin kullanımını daha hızlı kavramak idi. Bununla ilgili Olympus m43 sistem gövdeler başlığında sayısız entrym vardı. Bununla beraber ekipman meraklısı biri olarak kullandığım gövdeleri ve lensleri sıklıkla değiştirdim. Elimdeki fazlalıkları haliyle satışa çıkardım. Kimi ekipmanlarım için çok çok uygun, kimileri için ise piyasa fiyatına yakın (veya üstü) değer biçtim. Acil paraya ihtiyacım olduğunda ise fiyat değişikliğine giderek güncel duyuru yaptım.

Forumu esas itibariyle bilgi paylaşım mekanı anlamında düşünen biri olarak üyeliğimin silinmesi beni üzdü. "ben yaptım oldu" anlayışı ile bilgi verilmeden silinmesi forumun işleyişine dair olan inancımı zayıflattı. Şimdiye kadar forumun kaybettiği nice fotoğraf gönüllüsü arkadaşı düşününce ben onların yanında okyanusta su damlasıyım. Genel olarak bakıldığında bütün bu değer kayıpları gösteriyor ki "küçük olsun benim olsun" zihniyeti ile forumun bir yere varamayacağı muhakkak.

Eleştiri içeren bu yazımın da silinme ihtimalini düşünerek belki bu satırları yazmam anlamsız.

Herkese iyi forumlar, anı biriktireceğiniz bol fotoğraflı günler dilerim.
Sevgiler&saygılar

Faruk
En son Staphreux tarafından Sal Tem 21, 2020 11:22 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Olympus OM-D E-M5 Mark II
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: 2.kez MERHABA

Mesajgönderen DrOpMaN » Sal Tem 21, 2020 11:20 am

2.kez hoş geldiniz; keyifli forumlar diliyorum
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Sal Tem 21, 2020 1:50 pm

Hoşgeldiniz
E-M10 II
Lumix 14-45mm - Olympus 25mm f1.8 - Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Sal Tem 21, 2020 1:51 pm

ugryy yazdı:Hoşgeldiniz

Hoşbulduk Uğur bey
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

Safaks
Üye

Mesajgönderen Safaks » Sal Tem 21, 2020 8:03 pm

Benim olympusa geçmemde büyük pay sahibiydiniz. Gerek paylaşımlarınız , gerek tavsiyeleriniz benim için çok değerliydi. Forum size ayıp etmiş. Tekrar hoşgeldiniz. Eski nicke alışmıştık.
Olympus Omd Em10 mark II ,M.Zuiko Digital 14‑42mm F3.5‑5.6 II R, M.Zuiko Digital ED 40‑150mm F4‑5.6 R , M.Zuiko Digital 45mm F1.8 , Samyang 8mm 3.5 cs i fisheye , Jüpiter-37A 135mm f / 3.5 m42
İnstagram : http://www.instagram.com/safaksahins
Flickr : https://www.flickr.com/photos/90007069@N07/

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Çrş Tem 22, 2020 12:38 am

Safaks yazdı:Benim olympusa geçmemde büyük pay sahibiydiniz. Gerek paylaşımlarınız , gerek tavsiyeleriniz benim için çok değerliydi. Forum size ayıp etmiş. Tekrar hoşgeldiniz. Eski nicke alışmıştık.

Tavsiyelerimi değerli bulmanız beni memnun etti, teşekkür ederim.
M4/3 makineler, bilhassa lens çeşitliliği ile herkese önerdiğim bir sistem. Sistemin bu özelliğinden olabildiğince faydalanma isteğim itibariyle sık ekipman değiştirmem ve o ekipmanları elden çıkarırken fiyatlarının değişkenlik göstermesi forum yöneticilerinin gözünde hesabımın silinmesi için yeterli görülmüş. Forum yöneticilerinin bazıları, forumun fotoğraf ve bilgi paylaşım platformu olmasından ziyade foruma Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) benzeri misyon atfediyor. Müdahele yapma hakkı görüyor.
Lafı fazla uzatmak istemiyorum; eski nickim ile aklınızda kalayım, mevcut nickimi kısa süreli kullanacağım. Keza bu forum benim aklımda her başlığını her bir sayfasını didik didik ederek kendime çok şey kattığım nostaljik bir oluşum olarak kalacak. Ya da hafızamda öyle kalmasını isteyeceğim.
Herkese sevgiler saygılar...
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Tem 22, 2020 11:35 am

Staphreux yazdı:...

Bence ayıp edilmiş. Nisan ayında Omd em10 alarak foruma katıldım. 1 Sene kadar forumda paylaşılan gönderileri okudum ve en kaliteli icerimler hemen hemen 2015 2016 yıllarda hazırlanmış. Son dönemlerde ise sadece satış gönderileri paylaşılmış ve paylaşılmaya devam ediliyor. Madem burası saf bilgi forumu o zaman site ismi "m43sozluk" olarak degistirilirsin. Tutarsız bir yaklaşım olmuş.

Sizin hesabınız silinmeden size bir mail göndermeliydi, uyarı almanız gerekirdi diye düşünüyorum. Yöneticiler haklı veya haksız, siz haklısınız veya haksızsınız bilemiyorum. Olayı buradan sizin gözünüzden tek taraflı okuduk.
Ama yine de bu durumda dahi kesinlikle uyarı maili atılmaksızın pat diye hesap silinmesi haksızlık olmuş.

Koskoca facebook twitter dahi misyonları aksine paylaşımlar yapıldığı zaman oncesinde defalarca uyarı yaptıktan sonra hesap kapatıyor.

Kaldı ki burası bir forum sayfası, yaklaşık 10 yıldır bir cok forum sitesinde kimi zaman aktif olarak kimi zaman sadece okuyucu olarak geziniyorum. Bu gibi durumlarda süreç uzatılarak forumda uzaklaştırma verilir. Önce 3 gün, hata devam ederse 10 gün. Yine devam ederse 1 ay yine de devam ederse süresiz uzaklaştırma verilir yani hesap silinir.

Haksızlığın olduğu yerde haksızlığı belirtmek gerek ve söylemek gerekir. Ve size haklı veya haksız olarak haksızlık yapılmış geçmiş olsun, umarım paylaşımlarınızı tekrar görmeye devam ederiz.

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Çrş Tem 22, 2020 11:50 am

burakciftci82 yazdı:.

Yanlış anlaşılmak istemem. Haksızlık yapıldığı algısını yaratmak amacıyla mağdur edebiyatı üzerinden bu başlığı açmamıştım.
Forumu işportacı tezgahı gibi kullandığımı düşünen birkaç yönetici kendi kafasına göre anlık bir karar alıyor ve bu karar tam da Türk tipi oluyor. Çaaat hesabı sildim gitti çünkü forumun anahtarı bende.
Üstelik bunun sebebi açıklanırken de üstenci ve tepeden bakan bir yaklaşım uygun görülüyor. Daha fazla detaya girmeyeceğim.

Bu başlığı açmamdaki temel gayem; forum yöneticilerinden bazılarının çağdışı idare anlayışını ve bu anlayışın devamı halinde forumun ömrünün kısa sürecek olacağını vurgulamaktı.
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Tem 22, 2020 12:12 pm

Staphreux yazdı:
burakciftci82 yazdı:.

Yanlış anlaşılmak istemem. Haksızlık yapıldığı algısını yaratmak amacıyla mağdur edebiyatı üzerinden bu başlığı açmamıştım.
Forumu işportacı tezgahı gibi kullandığımı düşünen birkaç yönetici kendi kafasına göre anlık bir karar alıyor ve bu karar tam da Türk tipi oluyor. Çaaat hesabı sildim gitti çünkü forumun anahtarı bende.
Üstelik bunun sebebi açıklanırken de üstenci ve tepeden bakan bir yaklaşım uygun görülüyor. Daha fazla detaya girmeyeceğim.

Bu başlığı açmamdaki temel gayem; forum yöneticilerinden bazılarının çağdışı idare anlayışını ve bu anlayışın devamı halinde forumun ömrünün kısa sürecek olacağını vurgulamaktı.

Yanlış anlaşılacak bir durum değil ben yazınızı okudum ve direkt gördüğüm şey size bir haksızlık yapıldığı.

Dediğim gibi uyarı almanız gerekirdi. Bir mail atmak yada bir özel mesaj atmak zor birsey değil.
Donanımhaber'de bir konu altinda tartışma sonucunda üyelerin şikayetleri neticesinde suçlu bulunup 1 yıl uzaklaştırma verilmişti. Ancak konu hakkında detaylı mail yazıp kendimi ifade ettiğimde haklı bulunup üzerimdeki ceza kaldırılmıştı.
Bu gibi sorunla böyle çözülür. Hesap silmek ilk raddede yapılacak ilk şey değil son reddede yapilmalı.

tkcn13
Müdavim Üye

Mesajgönderen tkcn13 » Çrş Tem 22, 2020 3:36 pm

Faruk hocam belki fiyat istikrarı konusunda yönetici arkadaşlar haklı ama sizin 2.el fiyatlarınız gayet uygun ve sıfır emsalindeydiler hepsi. Daha önce sizden alışveriş yaptım ve çokta güvenilir birisiniz.Sizin hesabınızı silerek hata yapmışlar, keşke önce uyarı yapsaydilar. Sizi tekrar forumda görmekten mutluluk duyduk.
Olympus m1 mark2
Samyang 7.5 mm F:3.5
Olympus 12-40mm f:2.8
Sigma 56mm f:1.4
Olympus 50mm f:1.8
Olympus 75-300mm

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Cum Tem 24, 2020 9:26 pm

tkcn13 yazdı:Sizi tekrar forumda görmekten mutluluk duyduk.

O mutluluk bana ait, teşekkür ederim.
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

emirhan
Üye

Mesajgönderen emirhan » Pzr Tem 26, 2020 12:18 pm

Tekrardan hoş geldiniz.
Canon FTbN + Canon FDn 50/1.4 + OM-D M10 Mark 1

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Pzt Tem 27, 2020 1:16 pm

emirhan yazdı:Tekrardan hoş geldiniz.

Hoşbulduk teşekkür ederim
azulceleste
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Kas 12, 2020 12:53 pm

Selam, hoşgeldiniz...
"Hoşgeldiniz" bile diyememişim. Kusurabakmayın... Ailevi sebeplerden dolayı, lafta kalmayan ciddi bir "kopuş" halindeyim. Vakit olunca keyif olmuyor, keyif olunca vakit olmuyor falan.

Siz haklısınız. Burada kimse kırılmasın derken sizi kırmış olduk tabi.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Staphreux
Üye

Mesajgönderen Staphreux » Sal Kas 17, 2020 12:39 pm

ciddibiri yazdı:Selam, hoşgeldiniz...
"Hoşgeldiniz" bile diyememişim. Kusurabakmayın... Ailevi sebeplerden dolayı, lafta kalmayan ciddi bir "kopuş" halindeyim. Vakit olunca keyif olmuyor, keyif olunca vakit olmuyor falan.

Siz haklısınız. Burada kimse kırılmasın derken sizi kırmış olduk tabi.

Manasız bir eylemdi. İlk başlarda bende kızgınlık yaratsa da şuan gülüyorum.

Üzüldüğüm iki konu var;
1) Yazdığım onca içeriği dolu olan, okuyanların ve özellikle olympus sisteme yeni girmiş olanların işine yarayacağı başlık uçtu.
2) Forumu sıklıkla kullananlar farkedecektir ki donanımlı tüm yazarlar bu mecradan uzaklaştı. Terkedilmiş virane bir yer hüviyetine büründü.

Umarım ailenizdeki sağlık problemi çözüme kavuşmuştur.
Sağlıcakla kalın...
M. Zuiko 25mm f/1.8
M. Zuiko 45mm f/1.8

“Aramıza yeni katılan üyelerimizin mekanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir